AAA
Grudzień 2019
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
  01
02 03
04
05
06
07 08
09
10
11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
środa, 04. grudzień 2019
czwartek, 05. grudzień 2019
piątek, 06. grudzień 2019
niedziela, 22. grudzień 2019

Szanowni Państwo!

 

W związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa

informujemy, iż  kontynuujemy zawieszenie zajęć  dydaktyczno- wychowawczych w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 213 im. Ireny Sendlerowej do dnia 10 kwietnia włącznie.

Prosimy na bieżąco śledzić komunikaty na stronie szkoły

 

Informujemy również, że od 9 do 14 kwietnia 2020 roku w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek,
10 kwietnia szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych
z uczniami w formie kształcenia na odległość.

 

Szczegółowe informacje w zamieszczonym poniżej linku https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

 


W związku z nowymi regulacjami MEN zawartymi w rozporządzeniu z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 prosimy wszystkich rodziców o kontakt z wychowawcą klasy, do której dziecko uczęszcza celem przekazania informacji o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania.


Szanowni Państwo

 

      Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
W zawiązku z tym informujemy, iż w dniach 12- 13 marca w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 213 im. Ireny Sendlerowej odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla tych uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.  Od poniedziałku 16 marca  do środy 25 marca 2020 roku uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Szczegółowe informacje znajdują się w zamieszczonym poniżej linku

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej może ulec zmianie o czym będziemy Państwa informować.

Prosimy rodziców i opiekunów naszych uczniów o kontakt z wychowawcami klas w celu uaktualnienia adresów mailowych, na które będą Państwo otrzymywać  materiały do pracy z dziećmi w domu.Zachęcamy także do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Komunikat Policji!!!

Mazowiecka Policja Apeluje!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

 

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

 

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

          

Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!


Drodzy Rodzice i Uczniowie

W związku z kształceniem na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół
i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 informujemy, iż możliwy jest kontakt z psychologiem i pedagogiem szkolnym.
W razie trudności i pytań w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zapraszamy do kontaktu poprzez maila lub za pomocą programu SKYPE.

Specjaliści pełnią dyżury na SKYPE zgodnie z harmonogramem:

Wioletta Dudzik (adres SKYPE : live:.cid.a215567673b25e6e)
poniedziałek, wtorek, środa – godz. 9.00- 12.00

czwartek, piątek w godz. 12.00 15.00

Maria Lubowidzka- Dąbrowska(adres SKYPE:  live:.cid.37a226d0f352b070)

poniedziałek, wtorek, środa – godz. 12.00- 15.00

czwartek, piątek w godz. 09.00 - 12.00 

Anna Baj (adres SKYPE: live:.cid.f79943de822ea3f1)

poniedziałek – piątek w godz. 10.00 –13.00

Paulina Boczkowska ( adres SKYPE:  live:.cid.7de214a4a3981691 )

poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 16.00

 

Adresy mailowe:

w.dudzik.zss63@gmail.com

m.dabrowska.zss63@gmail.com

annabaj8@gmail.com

p.boczkowska.zss63@gmail.com


 

 


Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 213

im. Ireny Sendlerowej w Warszawie.


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

To jest czas kiedy dla naszego dobra i zdrowia musimy zostać w domu. To jednak nie wyklucza podejmowania, tak ważnej dla każdego człowieka, aktywności ruchowej. Co więcej, codzienna dawka ruchu pomoże zminimalizować stres, zapobiegnie nudzie i rozładuje emocje.

Dlatego już dziś podejmij z nami wyzwanie!

Każdego dnia zaproponujemy Wam do wykonania zestaw prostych ćwiczeń, z przyborami, które każdy znajdzie w swoim domu. Proponowane przez nas aktywności wzmocnią siłę mięśni, usprawnią koordynację wzrokowo – ruchową i równowagę.

Jedno z proponowanych zadań będzie WYZWANIEM DNIA, które udokumentujcie w formie zdjęcia, zapisu Waszego wyniku a następnie prześlijcie go na adres mailowy: wyzwanie.sps213@gmail.com

Rodzina, które podejmie najwięcej wyzwań zostanie wyróżniona.

Zaczynamy we środę 25 marca - na miejsca, gotowi, START!

Powodzenia - Elżbieta Fidelus i Małgorzata Sakowska-Chudy.

 

 

 


Aktualności szkolne:

2020-04-02
Lekcja W-f

Podczas dzisiejszej lekcji chcielibyśmy wam powiedzie trochę o zdrowym odżywianiu w dobie izolacji podczas pandemii. W poniższej prezentacji znajdziecie wszystkie informacje jak zdrowo się odżywiac w tym trudnym dla nas czasie.

2020-04-02
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ( World Autism Awareness Day). Został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. My również przyłączamy się do tej akcji, oczywiście na niebiesko!

2020-04-01
Ćwiczenia korekcyjne

Drodzy rodzice i uczniowie Fizjoterapeutki szkolne przypominają o profilaktyce wad postawy :) Specjalnie dla Was panie: Ewa i Marlena dobrze Wam znane ze szkolnych zajęć rehabilitacji przygotowały dla Was zestawy ćwiczeń do wykonania w domu, rodziców zachęcamy do dołączenia :) W tym tygodniu...

2020-04-01
Konkurs "Znam swoje prawa"

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!         Bardzo ważne jest, aby każdy z nas znał swoje prawa. Nasi uczniowie mieli poznawać swoje prawa podczas cyklicznych spotkań- taki był plan… Sytuacja w kraju zmusiła nas, abyśmy przenieśli naszą edukację do domu,...

2020-03-30
Lekcia W-f

Na dzisiejszą lekcję przygotowaliśmy dla was SPORTOWĄ grę planszową. Zapewne każdy z was posiada w domu kostkę i pionki do gry. W poniższym załączniku znajduje się plansza do gry. Wspólnie z domownikami przygotujcie pionki i kostkę i do dzieła !!!. Miłej zabawy.

2020-03-29
INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo, Dyrekcja Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 213 im. Ireny Sendlerowej informuje, że w związku z ogłoszeniem przez Rząd w dniu 20 marca 2020 stanu epidemii sekretariat szkoły nie przyjmuje interesantów. Sekretariat pracuje on-line. Zaświadczenia (skany) o frekwencji uczniów...

2020-03-28
Ćwiczenia korekcyjne

#zostańwdomu - i dbaj o właściwą postawę

2020-03-28
Świetlicowy FACEBOOK

"Drodzy Rodzice oraz Uczniowie”!W obecnej sytuacji, kiedy przyszło nam spędzać czas tylko w naszych domach, wychodząc naprzeciw tej sytuacji stworzyliśmy  świetlicową stronę Facebook   https://www.facebook.com/Świetlica-SPS-213- Na stronie wychowawcy świetlicy będą proponować...

2020-03-27
Wady postawy

Szanowni państwo zachęcamy do zapoznania się z artykułem „ Wady postawy”. Na naszej stronie na bieżąco będą pojawiały się zalecenia do ćwiczeń dla uczniów spersonalizowane pod katem wad postawy ciała. Zachęcamy do ćwiczeń w domu. Ewa Boniecka i Marlena Bangis

2020-03-25
Lekcja W-f

Temat: Ćwiczenia wzmacniające siłę mięśni kończyn dolnych. Ćw. 1. ustawienie w lekkim rozkroku - uczeń wykonuje wykrok prawej nogi w przód, powrót do pozycji wyjściowej następnie zakrok prawej nogi w tył i powrót do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonujemy 10 razy. Ćw. 2. ustawienie w lekkim...

BIP MEN Biuro Edukacji Szkoła z pomysłem Facebook
Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz na Polityka cookies.
Rozumiem. X